Magiczny Nikisz

Być może to oklepane miejsce, większość je kojarzy, ale pewnie niewielu ludzi (nawet ze Śląska) ma okazję spokojnie zapoznać się z Nikiszow...

Być może to oklepane miejsce, większość je kojarzy, ale pewnie niewielu ludzi (nawet ze Śląska) ma okazję spokojnie zapoznać się z Nikiszowcem. Ktoś powie, że to slumsy z cegły, ktoś inny, że niebezpiecznie i cóż niby robić na tym robotniczym osiedlu. My jednak dostrzegamy w Nikiszu to coś. 
Uważamy, że ktoś musi być ślepy, żeby nie dostrzec tego niesamowitego klimatu, jakiejś magii, poczucia cofnięcia się w czasie. Burzą to trochę np. auta stojące na każdym kroku (oj, wkurzały podczas robienia zdjęć), ale czepiać się nie będziemy - nie wymagamy od mieszkańców, żeby jeździli bryczkami czy innymi ustrojstwami. 


Taka tam romantyczna frela, no, może bez przesady, płaskie, ciężkie buty muszą być, na tle "różanego" budynku Poczty... i hasioków oraz mistrzyni drugiego planu.
Arkadowe podcienie, brukowane uliczki, cegła, cudowne dachy... Nie dziwi nas, że to miejsce jest inspiracją np. dla reżyserów. Kto nie widział "Angelusa", ten trąba!
Kapelusz filcowy z duszą, który już żyje sobie dłuuugo, jest ulubionym elementem rudzielca - do wszystkiego.
Chustkę z falbankami może kupić tutaj --> "NASZE AUKCJE"
A tę cudowną torbę, proszę Państwa, możecie zakupić w zakładce "NASZE AUKCJE".
Karmelową koszulę również możecie kupić w zakładce "NASZE AUKCJE"
No to CMOK!

Zobacz też

4 komentarze

 1. podobaja mi się twoje rude włosy

  zapraszam http://www.sotheemily.blogspot.com , a jesli ci się podoa to zapraszam do obserwacji

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo mi się podobają zestawy <3

  OdpowiedzUsuń
 3. obydwa zestawy są mega ciekawe, ale osobiście preferowałabym ten pierwszy!
  <3

  OdpowiedzUsuń