Retro

Z racji tego, że nie ma mnie w Katowicach, nie mam ze sobą aparatu i nie zrobiłam żadnych zdjęć wcześniej... trochę Audrey i staroci! T...

Z racji tego, że nie ma mnie w Katowicach, nie mam ze sobą aparatu i nie zrobiłam żadnych zdjęć wcześniej... trochę Audrey i staroci!


Tak sobie podpatruję najnowsze trendy, ubrania wiszące na wieszakach sieciówek i rzadko co mnie inspiruje. Dziś, kiedy wszyscy wybierają neony, słodkie pastele, legginsy w czarno-białe pionowe pasy i inne trendy lansowane m.in. przez Zarę, ciężko mi się do nich przekonać. Oczywiście czerpię to, co do mnie przemawia, w czym czuję się dobrze, ale bardziej inspirują mnie lata minione - m.in. styl lat 60. 

Elementy retro w ubiorze są dla mnie bardzo ważne, pewnie dlatego lubię sznupać (pol. szukać) w lumpeksach w poszukiwaniu perełek. Nie czuję satysfakcji po kolejnych zakupach w H&M czy innej sieciówce. Bo niby z czego mam się cieszyć? Że kupiłam spodnie/kieckę/bluzkę, które będą miały tysiące innych dziewczyn? No właśnie... Jeszcze gdyby cena była adekwatna do jakości, a niestety bardzo często można się mocno przejechać i zniechęcić do popularnych marek. 
Chyba największą inspiracją (nie będę odkrywcza) jest dla mnie Audrey Hepburn. Uwielbiam jej szczupłą sylwetkę (idealna!), włosy, spojrzenie. Baleriny, cygaretki, trencz...  
from weheartit.com 

O paskach już pisałam w kontekście Coco Chanel, a Audrey również była ich zwolenniczką. Tak jak i ja.
 
Wieki temu miałam krótkie, ciemne włosy. 

Audrey zawsze była mi bliższa niż Monroe, jeśli chodzi o urodę i styl. Preferuję delikatność, a Marilyn była jak dla mnie jednak za wulgarna, ociekała seksem, co nigdy nie przypadło mi do gustu.  Zawsze bardziej przekonywały mnie właśnie Hepburn, która miała zmysłowe spojrzenie, wrodzoną elegancję i niepowtarzalny styl, i Twiggy - piękna twarz i chłopięca figura.  

A niedługo będzie post z moją nową zdobyczą - piękną kiecką, retro oczywiście. 

Zobacz też

10 komentarze

 1. śliczne zdjęcia! :)) mnie też nie wystarcza sieciówka. Lubię poszperać :)) znaleźć unikaty :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Styl Audrey jest fantastyczny pod każdym względem!

  OdpowiedzUsuń
 3. W każdym zestawie jest Ci ładnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam Cię z tego pierwszego zdjęcia! :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. zdjęcie na plaży i ostatnie śliczne ♥ i sukienka znad jeziorka ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Hello! :)

  I'd like to invite you to my Firmoo giveaway, you can win lovely glasses/sunglasses:

  http://badtastetoasttoast.blogspot.de/2013/08/firmoo-classic-series-giveaway.html

  OdpowiedzUsuń