Gdańsk jest kluczem do wszystkiego - Napoleon Bonaparte

Wracam do świata żywych i obiecuję nadrobić zaległości w czytaniu Waszych blogów. No i zaleję Was postami trójmiejsko-śląskimi - z wizyty ...

Wracam do świata żywych i obiecuję nadrobić zaległości w czytaniu Waszych blogów. No i zaleję Was postami trójmiejsko-śląskimi - z wizyty mojej siostry na Śląsku i mojej u niej - w Trójmieście.


Pierwsza część - Gdańsk, potem dodam coś z Gdyni i Sopotu - obiecuję zdjęcia ze mną w roli bezdomnej, ewentualnie hipstera. Świat się kończy. Wyszło niechcący. Przysięgam.

Od małego jeździłyśmy z mamą w wakacje nad morze. Praktycznie co roku zatrzymywałyśmy się w Gdyni bądź Gdańsku. Do tej pory urokliwe uliczki Gdańska, te wszystkie knajpki i sklepiki schowane gdzieś za rogiem robią na mnie wrażenie. Chyba nigdy mi się nie znudzą. Nawet oklepany Neptun zawsze robi na mnie wrażenie. Nostalgia? Sentyment? A może po prostu piękne miasto?Zobacz też

8 komentarze

 1. świetne zdjęcia ;)
  pięknie obie wyglądacie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę podróży!!!Ja może będę nad morzem w listopadzie. Zazwyczaj ląduję w Łebie lub Ustce. ...Chciałabym jednak łyknąć troszkę starego miasta...mmm...Rozpromieniona jesteś jak zawsze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też chcę mieć siostrę w Gdańsku!!! Piękne zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
 4. o proszę jakie siostry :)) ja swoją mam daleko, a szkoda i to ogromna!:)) ja też miałam cudowne dzieciństwo i wyjazdy nad morze :))

  OdpowiedzUsuń
 5. ale fajne dziewczyny) Też bardzo lubię Gdańsk, pamiętam plażę Stogi, spanie na dworcu i kiszone ogórki(licelne czasy)ło matko kiedy to było. Przeniosłam się na chwileczkę wirtualnie do Gdańska, milo powspominać. Piękne zdjęcia i klimat miasta oddany na nich. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 6. cudowny klimat zdjęć i jakie piękne dziewczyny! Też lubię gdańsk, mam sentyment do tego miasta bo to moje pierwsze samodzielne wypady z koleżankami z czasów licealnych: plaża Stogi, spanie na dworcu i kiszone ogórki na obiad. Fajnie powspominać. A ty jak zwykle kolorowa, rewelka!

  OdpowiedzUsuń