Kulturalny SIERPIEŃ

Połowa sierpnia, więc chyba czas na porcję kultury? Co się w sierpniu dzieje na Śląsku? Jak zwykle dużo. I ciekawie. MUZYKA Tauron No...

Połowa sierpnia, więc chyba czas na porcję kultury? Co się w sierpniu dzieje na Śląsku? Jak zwykle dużo. I ciekawie.

MUZYKA

Tauron Nowa Muzyka, Katowice 21-24 sierpnia
Źródło: http://5kilokultury.pl/


Polecamy Wam oczywiście pojawienie się na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W tym roku wraca na teren nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego "Katowice". Pisałam o tym w tym poście KLIK, więc rozwodzić się znów na temat zalet i magicznej aury tego miejsca nie będę. 
22 sierpnia na uwagę zasługuje z pewnością skład Jaga Jazzist & Aukso. Myślę, że występ jazzowej grupy ze śląską orkiestrą będzie czymś ciekawym i zaskakującym. 23 sierpnia Kelis - kojarzycie pewnie tę panią, teraz idzie trochę inną drogą, więc jestem bardzo ciekawa, jak wypadnie. No i Bilal będzie, i Mitch & Mitch + Felix Kubin. Aj, w ogóle jeśli lubicie elektronikę, ciekawe kolaboracje, eksperymenty - będziecie w raju. 

TEATR

Weekend w Malarni, Teatr Śląski, Katowice 15-16 sierpnia
Źródło: http://www1.teatrslaski.art.pl/

Ostatnio byłam w Teatrze Śląskim na spektaklu pt. "Shirley Valentine", wyszłam zachwycona! Dlatego zachęcam Was do odwiedzania teatru, 16 sierpnia jest grana sztuka pt. "Ballada o bezpańskiej suce i gołębiu" - spektakl z nurtu teatru dokumentalnego. Był grany na dworcu w Ligocie, a teraz będzie grany w TŚ na Scenie w Malarni. To opowieść o ludzkiej godności, braku zrozumienia i opuszczeniu. Polecam! 

FILM

Tanie poniedziałki w kinach studyjnych

Kino Rialto - poniedziałek 18 sierpnia, 10 zł - "Bardzo poszukiwany człowiek", "Szef";
poniedziałek 25 sierpnia - "Magia w blasku księżyca" (nowy film Allena), "Podróż na sto stóp".
Kino Kosmos - poniedziałek 18 sierpnia, 10 zł -  "Więzy krwi", "Bank Lady", "Rejs", "Nie ma tego złego...";
poniedziałek 25 sierpnia - "Kertu - miłość jest ślepa", "Nebraska", "Wielki błękit", "Podróż na sto stóp".
Światowid - poniedziałek 18 sierpnia, 10 zł - "Przychodzi facet do lekarza", "Violette", "Podróż na sto stóp", "Wielki błękit", "Wróg". 
Nie mówcie, błagam, że kultura jest droga. Dla chcącego nic trudnego! Bilety na Lato w Malarni - 20 zł, poniedziałki w kinach studyjnych z ambitnym repertuarem 10 zł... 

LITERATURA

Darmowe e-booki

Zostało utworzone Śląskie Konsorcjum IBUK, jego liderem została Biblioteka Śląska. Jeśli jesteś użytkownikiem BŚ w Katowicach i 16 innych bibliotek publicznych w woj. śląskim, będziesz mieć dostęp do darmowych e-booków. Co ważne, część elektronicznego księgozbioru będzie przeznaczona dla studentów i pracowników naukowych, ale znajdziecie też lit. piękną, faktu, dla dzieci i młodzieży, poradniki, kompendia i słowniki.

Zobacz też

1 komentarze

  1. W Będzinie pod zamkiem będzie Festiwal Muzyki Celtyckiej w następny weekend. Jeśli pogoda dopisze to przejdę się z dziewczynkami :D

    OdpowiedzUsuń