Nowe Muzeum Śląskie i Tauron Nowa Muzyka

Co ma wspólnego Muzeum Śląskie z muzyką? Otóż wcześniej w miejscu, gdzie będzie Nowe Muzeum Śląskie i Filharmonia Śląska, czyli na terena...

Co ma wspólnego Muzeum Śląskie z muzyką? Otóż wcześniej w miejscu, gdzie będzie Nowe Muzeum Śląskie i Filharmonia Śląska, czyli na terenach KWK "Katowice", odbywały się różne wydarzenia muzyczne, w tym Tauron Nowa Muzyka. Niestety budowa i remonty w ostatnich dwóch latach uniemożliwiły zorganizowanie tam festiwalu. W tym roku Tauron na szczęście powraca na swoje miejsce. Magiczne, wręcz stworzone do tego, by oddawać się w otoczeniu tej industrialnej przestrzeni dźwiękom muzyki. 

Ostatnio natrafiłam na zarzut, że festiwal odbywający się w środku miasta nie może mieć takiego klimatu jak np. Audioriver - odludzie, plaża, przyroda. Nic bardziej mylnego, moi mili. To miejsce będzie Katowicką Dzielnicą Kultury, a że powstaje ona na terenie poprzemysłowym, klimat będzie niepowtarzalny. Wokół charakterystycznej wieży szybu wyciągowego powstały intrygujące budynki składające się na infrastrukturę obiektu. 
Tło koncertów będzie stanowić panorama Górnego Śląska, która rozciągać się będzie tuż za sceną główną. Będzie też okazja zejść pod ziemię, gdyż właśnie w podziemnej części Muzeum, która wykorzystuje dawne kopalniane wyrobiska, odbędą się showcase'y prezentujące najlepszych polskich i zagranicznych wykonawców z niezależnych wytwórni. 
Przede wszystkim Muzeum Śląskie to połączenie nowoczesności i śląskiej historii. 
Wierzę w zapowiedzi znajdujące się na stronie, że jeszcze nigdy nie widzieliśmy tak zaaranżowanego terenu festiwalu... 
Polecam też obejrzenie zdjęć Radosława Kaźmierczaka KLIK.Bluzka - Next, second-hand, jeansy - second-hand, sandały - River Island, torba skórzana - second-handZobacz też

2 komentarze