Co w śląskiej prasie piszczało #1

Ja znowu w jakiejś jesiennej odsłonie, ale po niedzieli będzie jeszcze trochę lata na zdjęciach (ale tylko trochę!), bo weekend był iśc...

Ja znowu w jakiejś jesiennej odsłonie, ale po niedzieli będzie jeszcze trochę lata na zdjęciach (ale tylko trochę!), bo weekend był iście letni (przynajmniej za dnia). Mam za to dla Was mały bonus: porcję zabawnych historii z prasy śląskiej sprzed wielu lat. Nie wiem, czy śledzicie ten cykl na gazecie.pl, ale zdarzają się prawdziwe perełki!

85 lat temu:
 • Mysłowice miały zaszczyt posiadać pierwszą motocyklistkę w osobie panny Kuffetówny, córki właściciela hotelu "Polonia". Kierując samodzielnie, udało jej się dojechać aż do Goczałkowic. 
  Zuch dziewczyna! Ja bym nawet tyle nie ujechała...
 • W gospodzie Skupińskiej w Bobrownikach, wskutek defektu aparatu piwnego, została rozerwana beczka. Wybuch zdemolował cały dom, a Łucja Gałczyńska doznała takich okaleczeń, że wyzionęła ducha.
  Piwo nie zawsze takie dobre...
121 lat temu:
 • 15-letni rudy pasierb chałupnika Jaworka z Żwakowa poszedł w las zbierać szyszki. Widząc na sośnie coś rudego, gajowy Becker strzelił, myśląc, że to wiewiórka. Wydało się, że gajowy był prawie ślepy i odebrano mu pozwolenie na flintę. 
  Posiadanie rudych włosów jest nie zawsze bezpieczne...
 • W Królewskiej Hucie stała się rzecz straszna, bo wdowa po nieboszczyku Piusie F. powiła trzech chłopców. Biedny Pius nieboszczykiem był już od więcej niż roku.
  To zła kobieta była! 
81 lat temu: 
 • W wiślańskiej gospodzie podczas zabawy taneczno-dożynkowej doszło do bójki między członkami Ochotniczej Drużyny Robotniczej z Szarlocińca i miejscowymi góralami. Górale wygrali wyraźnie, kładąc trupem dwóch i raniąc trzech przeciwników. Uwielbiam góralską krzepę!
Źródło tekstów: katowice.gazeta.pl
marynarka: Zara, bluzka: Reserved, spodnie: second-hand, buty: Tally Weijl, torba: House bodajże, naszyjnik: też chyba House 

W najbliższych dniach na blogu: 
Kulturalny wrzesień
Marek Hłasko modową i życiową inspiracją
Umiłowanie Rudej do starych przedmiotów
Fabryka Porcelany w Katowicach

PS WYBIERA SIĘ KTOŚ NA BLOG FORUM GDAŃSK? :)

Zobacz też

4 komentarze

 1. eeeeej - ja nie miałam pojęcia, że Gazeta ma taki cykl ;P
  Boże, jakie ja mam zaległości w sieci ;P
  świetne to jest ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. cóż za piękny błękit oczu Twych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezłe te historyjki :D Ubaw po pachy!!!

  OdpowiedzUsuń