Porcelana Śląska

Postanowiłam podpatrzeć teren przebudowy Porcelany Śląskiej w Katowicach, która jest związana z utworzeniem Parku Przemysłowo...

Postanowiłam podpatrzeć teren przebudowy Porcelany Śląskiej w Katowicach, która jest związana z utworzeniem Parku Przemysłowo-Technologicznego PORCELANA ŚLĄSKA PARK. Pisałam o niej przy okazji zeszłorocznej Nocy Muzeów. Bardzo się cieszę, że budynek nie będzie już niszczał i taka perełka nie zniknie z mapy Katowic. No i kompleks znajduje się 10 minut od mojego domu spacerem! 


W pierwszym etapie przebudowane zostaną dwa budynki: biurowiec dyrekcji fabryki oraz tzw. stajnia, która pełniła ostatnimi czasy funkcje magazynowe. Budynek dyrekcji nabierze nowoczesnego wyglądu, otoczony będzie ścieżkami i zagajnikami brzozowymi. I tylko on nie będzie miał ceglanej elewacji. Tzw. stajnia nadal będzie mieć charakter poprzemysłowy. Będzie siedzibą Fundacji Giesche, która odpowiada za utworzenie Parku. 
Autorami projektu architektonicznego są pracownie TTAT i SXL z Katowic. 
Remont budynków ma się zakończyć w czerwcu 2015 roku, wtedy będzie można korzystać z pracowni branż kreatywnych, laboratorium badawczego IT, laboratorium dizajnu i wzornictwa oraz Centrum Dizajnu i Centrum Mobilności. Mam też nadzieję, że w przyszłości znowu zawitam do Muzeum Porcelany! 
Zapraszam Was na stronę Porcelany Śląskiej.

Ja postanowiłam w zeszłą sobotę zobaczyć, jak mają się prace. Kopary stoją, barierki są, burdel jest - czyli co? Dobrze jest! No i chciałam Wam wreszcie zaprezentować mą bluzkę w stylu wieśniaczki. Uwielbiam takie białe luźne kroje, no i ten niebieski haft. Nie ma bata, zawsze je łyknę. Kupiłam ją w jakimś szmateksie, tak jak jeansy, za które dałam 3 złocisze. Taka fortuna, a takie nogi i pupa w nich zgrabne. Tylko mi pozazdrościć. Skromności, oczywiście. Torebka vintage, zazwyczaj chowam pasek i jest świetną kopertówką. 
Zobacz też

5 komentarze

 1. Fajnie, że odgrzebujecie takie zapomniane miejsca :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę, nie miałam pojęcia o istnieniu takiego miejsca.
  Twoje włoosy! :(

  OdpowiedzUsuń
 3. jakiej wieśniaczki, eeeej!
  hipiski, Moja Droga, hipiski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pitolę, czemuż ja nigdy nie kojarzyłam tej bluzki z hipisami! Toż to wszystko tłumaczy, dlaczego ją kupiłam ;)

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia, naprawdę przekornie ta sielskość pasuje do gruzowiska (w sumie też kolorystycznie;). Bluzka kojarzy mi się z porcelaną właśnie, też mam do takich wieeelką słabość. Zazdroszczę. Bluzki i tych jeansów też;)

  OdpowiedzUsuń