Kulturalny październik

Będąc dzisiaj na koncercie w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, przypomniałam sobie, że w tym miesiącu nie dodałam swoich...

Będąc dzisiaj na koncercie w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, przypomniałam sobie, że w tym miesiącu nie dodałam swoich kulturalnych propozycji. W takim razie - mimo że miesiąc powoli dobiega końca - mała namiastka... No i coś do obejrzenia - jesienne zdjęcia. Korzystam, ile wlezie, bo złota jesień tak szybko odchodzi!

MUZYKA

Koncerty w NOSPR
Katowice

Nie proponuję żadnego konkretnego koncertu - po prostu odwiedźcie to miejsce. Kupcie wcześniej bilety (są naprawdę niedrogie) i podziwiajcie wnętrze Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz zachwycajcie się akustyką. Byłam dzisiaj i będę często wracać, bo przykre, że tak mało młodych ludzi odwiedza takie miejsca. Ukulturalnijcie się, teatr i filharmonie nie gryzą! 

"Muzyka od środka" - Wojtek Mazolewski Quintet
25 października, Bytom

Wojtek Mazolewski promuje płytę "Polka" i z tej okazji wystąpi w Bytomskim Centrum Kultury. Mazolewski w świetny sposób promuje muzykę jazzową, która bardzo często wydaje się zbyt trudna w odbiorze. A jednak - da się! Wybierzcie się kiedyś na Wojtek Mazolewski Quintet albo Pink Freud (to drugi zespół Mazolewskiego).

SZTUKI WIZUALNE

Wystawa polskiego plakatu filmowego
17.10 - 30.11, Bytom

17 października miało miejsce otwarcie wystawy w Bytomskim Centrum Kultury. Plakaty możemy oglądać dzięki uprzejmości Galerii Plakatu w Krakowie. Jeśli interesujecie się kinem i chcecie powspominać kultowe plakaty, koniecznie wpadajcie! Zobaczymy m.in. prace Andrzeja Krajewskiego, Jerzego Flisaka, Franciszka Starowieyskiego... Oprócz plakatów filmowych będą też te, które powstały do przeglądów i festiwali filmowych. 

13. festiwal Nordalia - wystawa Konrada Koniecznego
9.10-31.10, Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu - Energetyczne Centrum Kultury

Przygotowuję post o Skandynawii - powieści kryminalne, seriale, wnętrza, moda, dlatego jeśli kogoś fascynuje ten region, powinien się wybrać na ten festiwal. Wystawa jest zapisem trzech wypraw przez regiony Vestlandet, Nordland i Lofoty, podczas których autor portalu Norwegofil.pl pokonał na rowerze i pieszo blisko 3000 km! Przyroda Norwegii, górskie zbocza, pastwiska, Morze Północne, lodowce... Muszę zobaczyć wystawę!Bluzka - Medicine, spodnie dresowe - C&A, marynarka - Zara, buty - F&F, chustka - Lokaah, torebka - second-hand

W tym tygodniu:
Skandynawia - region, który fascynuje
Instagramowy mix

Zobacz też

6 komentarze

 1. Wybiorę się na pewno na tą wystawę plakatu filmowego do Bytomia i chętnie w sumie obejrzałabym i tę z Norwegii :)
  Fajne spodnie tak btw!

  OdpowiedzUsuń
 2. O,dzięki. Pójdę na wystawę zdjęć z Norwegii. Zawsze marzyłam, żeby tam pojechać.
  Szalenie mi się podoba tył Twojej bluzki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. naprawdę bardzo fajny zestawik, bardzo optymistyczne zdjęcia :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Zocha-Fashion

  OdpowiedzUsuń
 4. skandynawia mnie takze inspiruje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! :) Pasuje Ci ten odcień niebieskiego! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wystawa w Klubie Kiepury kusi mnie bardzo!!! Mam tam z reszta rzut beretem, więc chętnie się wybiorę :)
  P.S. Dres za mną łazi ;) Mąż mój jednak nie da mi w nim wyjść na ulicę buuuuu.... ;)

  OdpowiedzUsuń