Giry na Girowej

Uwielbiam spontaniczne wypady, nie jestem z tych, co to po powrocie z wakacji planują już następne. Ja lubię nutkę szaleństwa i odkrywani...

Uwielbiam spontaniczne wypady, nie jestem z tych, co to po powrocie z wakacji planują już następne. Ja lubię nutkę szaleństwa i odkrywanie najbliższych okolic. Weekendowe wyjazdy potrafią rozerwać jak nic innego! Komunikat: "Za pół godziny jedziemy, zakładaj ciepłe gacie, skarpety, zrób sobie kawę i w drogę" powoduje szybsze bicie serca. A zatem: zapraszam na... Girową! 

To szczyt w Beskidzie Śląskim, na terenie Czech. Nie jest to miejsce wybitne, tym bardziej nie jest wymagające, dlatego idealnie nadaje się na wypad autem np. z dzieciakami. Pod szczytem znajduje się schronisko, mżyło i było dość nieprzyjemnie, więc zasłużyłam na ciemnego Kozla, nieprawdaż? 

Cieszę się, że jeszcze uraczyła mnie piękna złota jesień w górach, a jak na zawołanie chmury zniknęły i pojawiło się piękne słońce. Idealnie. 
Niedaleko (w najdalej na południe położonym przysiółku Jaworzynki - w Trzycatku) znajduje się trójstyk granic - Polski, Słowacji i Czech. Są tu aż trzy obeliski, trójgraniaste słupy. Płynie tu też strumień, który ma ok. 3 km i ma trzy nazwy, gdyż płynie przez każde z państw... W Polsce to Wawrzaczowy Potok, w Czechach - Potok Kubankowski, a na Słowacji - Potok Gorylów. 

Chata Girova

Taka magia!
     
  
Pies, który towarzyszył nam w podróży, był zachwycony. Był też bacznym obserwatorem...

  


  


Zobacz też

5 komentarze

 1. Ale piękne zdjęcia, szczególnie te o zachodzie słońca

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne widoki, dla takich warto się namęczyć i po górach połazić ;P
  a tak poważnie, to zazdroszczę... chęci i siły na takie łażenie ;P
  ja jestem wielką domatorką, więc wyciągnięcie mnie czasem nawet na spacer po osiedlu jest wielkim osiągnięciem ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. MAGIA PEŁNĄ PARĄ!!! ♕
  pozdrawiam kochana,
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 4. :D Gęba się cieszy na takie widoki!!! W przyszłym roku Girowa jest nasza!!!

  OdpowiedzUsuń