Śląsk w 2014 roku

W miarę możliwości staramy się jak najczęściej pisać o naszym regionie - przekonywać do polubienia/odwiedzenia/zainteresowania się. Oto Ś...

W miarę możliwości staramy się jak najczęściej pisać o naszym regionie - przekonywać do polubienia/odwiedzenia/zainteresowania się. Oto Śląsk opisany w 2014 roku przez Modne Frele. 

Kilka słów o najbardziej znanym obiekcie Katowic - latającym talerzu, któremu tak się spodobało nasze miasto, że pozostaje, nie odlatuje...
Niesłabnącą popularnością cieszy się post dotyczący lumpeksów w Katowicach, obiecujemy w nadchodzącym roku dopisać kilka pozycji!
Opisywałyśmy też Nowe Muzeum Śląskie - to dopiero inwestycja!
Klimatyczne miejsce na końcu świata, czyli Elektrociepłownia w Bytomiu. Miejsce warte odwiedzenia, no i świetne tło do zdjęć. 
Pisałyśmy o zabawnych i oczywiście nawiązujących do Śląska koszulkach Meisel, było też parę słów o BioBazarze w Katowicach. 
Jeśli chodzi o Śląsk, w tym miesiącu oczywiście królowało Kino na Granicy w Cieszynie, wydarzenie roku.
Miniprzewodnik po Pszczynie, przyda się na wycieczkę jednodniową. 
Miesiąc obfitujący w śląskie posty. Zabrałyśmy Was w pobliskie góry, do Parku Śląskiego i zaprezentowałyśmy Bibliotekę Akademicką w Katowicach. 
Opisałyśmy Katowickie Wodociągi - miejsce świetne na sesje zdjęciowe, zabrałyśmy Was na OFF Festival, nie mogło być inaczej, no i pokazałyśmy ponownie Nowe Muzeum Śląskie - tym razem w upalne lato. 
We wrześniu byłyśmy pod Porcelaną Śląska, która się remontuje, zajrzałyśmy do śląskiej prasy sprzed kilkudziesięciu lat, a Julka pokazała małą cząstkę swego śląskiego mieszkania w kamienicy w Katowicach. 
Było dużo zdjęć górskich, druga odsłona śląskiej prasy, pięknie jesienny Park Kościuszki, no i chluba Katowic - NOSPR. 
Jesień sprzyjała - uwieczniłyśmy złotą Dolinę Trzech Stawów i góry na Śląsku Cieszyńskim, kamienice, kawiarnię Kafej, które ogłaszamy miejscem 2014 roku i z pewnością nadchodzącego również, do kolekcji T-shirtów śląskich dołączyła Gryfno Frelka od Gryfnie.
W grudniu śląskimi akcentami była pierwsza edycja Silesia Bazaar i film "Jurek" oraz Wirtualne Muzeum Jerzego Kukuczki. Targi mody i dizajny w Spodku niezmiernie udane, łowy zaliczone i czekamy na edycję wiosenną! 

Kochani, bawcie się dobrze i wkraczajcie w nadchodzący rok z uśmiechem i bliskimi u boku. Podsumujcie swoje sukcesy, przypomnijcie miłe chwile, a porażki i smutki potraktujcie jak dobrą lekcję na przyszłość. Bo może być tylko lepiej - i tego Wam życzymy! 
A aktualny jest nadal ten post: KLIK

Zobacz też

6 komentarze

 1. Dziewczyny!
  piszcie o Śląsku tak samo dużo i fajnie i w Nowym Roku!
  uściski dla Was :)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziemy! A przynajmniej się postaramy :))
   Pozdrowionka!

   Usuń
 2. I Wam życzę tego samego szwarne dziołchy i szampańskiej zabawy do białego rana:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Modne Frelki!!! Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i mnóstwo energii do pokazywania nam śląskich ciekawostek :D

  OdpowiedzUsuń