Odważ się - czyli o blogowaniu i dziennikarstwie na Uniwersytecie Ekonomicznym

Konferencje dla studentów są nudne? Zazwyczaj prelegentami są profesorzy w garniakach i panie w garsonkach? Mruczą coś do mikrofonu albo ...

Konferencje dla studentów są nudne? Zazwyczaj prelegentami są profesorzy w garniakach i panie w garsonkach? Mruczą coś do mikrofonu albo czytają z kartki? Nie na Śląsku. Organizacja studencka PRogress działająca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to młodzi ludzie, którzy robią to inaczej.

16 i 17 kwietnia wszyscy chętni, nie tylko studenci, mogli uczestniczyć w konferencji o zachęcającej i dającej do myślenia nazwie "Status związku: to skomplikowane. O dziennikarstwie i PR słów kilka". Każdy mógł wynieść coś dla siebie, bo PRogress zadbał o to, żeby było różnorodnie: moda, gastronomia, kultura, biznes, medycyna, Śląsk vs. stolica - prawda, że brzmi ciekawie?

(fot. mój Jarosław)

(fot. Katarzyna Dybał)

(fot. Katarzyna Dybał)

Jestem zaszczycona, że mogłam wystąpić na konferencji w roli prelegentki. Na początku pomyślałam, że gdzie tam ja, Julka, która chowa się za klawiaturą, miałaby przemawiać i "nauczać?! Ja lubię pisać, mówienie do audytorium to moja dość słaba strona ze względu na ogromną nieśmiałość. Ci, którzy mnie znają, pukają się w głowę: jak to, przecież gadasz jak najęta, jesteś przebojowa... Gdzie tam. Wszystko przychodzi z czasem, ale zawsze dziecięca nieśmiałość wypływa u mnie w momentach stresujących. 

Tak było i tym razem - podobno stresu nie było po mnie widać, ale to był mój debiut, więc strach był. Uważam, że takie chwile są bardzo przydatne i wiele się nauczyłam, również o sobie. 
Nie powiedziałam wszystkiego, co chciałam przekazać, ale mam nadzieję, że choć trochę nakreśliłam sprawę blogowania i dziennikarstwa :-) 

Dziękuję też Ilonie Kanclerz z Modnego Śląska - mocne i przedsiębiorcze kobiety na Śląsku to skarb i miło słuchać historii, że jak się chce i ma się pasję, można wszystko. 

Mam nadzieję, że co roku studenci chcący pracować w mediach będą mogli uczestniczyć w ciekawych prelekcjach, rozmowach, że pozwoli im to w siebie uwierzyć i będzie rosła nam silna gwardia niebojąca się wyzwań na rynku pracy. 

PS Sesja "modowa", którą zrobiłam po konferencji, już jutro na blogu - Gryfna Frelka  od Gryfnie ponownie się pojawi.
PS2 Tychy są mi bliskie, więc bardzo serdecznie zachęcam wszystkie dziołchy - to ostatni dzwonek, by zgłosić się na Metamorfozę

Zobacz też

1 komentarze