Hołda Katowice-Murcki

Jeśli nie macie czasu bądź ochoty na wyprawę w góry, ale chętnie spędzilibyście czas w ciszy, bez tłumów, z równie pięknymi widokami - ...

hałda, hołda, Katowice Murcki

Jeśli nie macie czasu bądź ochoty na wyprawę w góry, ale chętnie spędzilibyście czas w ciszy, bez tłumów, z równie pięknymi widokami - wybierzcie się na którąś ze śląskich hałd. A może przejażdżka rowerowa po Murckach i odpoczynek na wzgórzu? Albo spacer po okolicznych lasach i kontemplacja na hałdzie? 

Wiele osób traktuje hałdy jak zwykłe górki pokopalniane (tutaj hałda na Kostuchnie, zdjęcia sprzed 2 lat), które nie mają nic do zaoferowania. A przy dobrej widoczności można podziwiać z nich góry - są świetnym punktem widokowym, zrobić pieszą bądź rowerową wycieczkę, poopalać się (jeśli ktoś lubi takie rozrywki) bez gapiów na otwartej przestrzeni, pobiegać... 
Ta w Murckach ma bodajże ok. 339 m n.p.m. Ma powstać tu kalwaria górnicza upamiętniająca śmierć górników - czyli droga krzyżowa z 15 pomnikami. Droga mamciu, specjalnie dla Ciebie powraca mój słynny kok. Wiem, że bardzo go cenisz, wręcz wielbisz - postaram się więc, by me krótsze włosy nie zabrały Ci przyjemności z podziwiania go. Jest równie ładny, zapewniam Cię!

Zdjęcia były robione w jakiś przeraźliwy upał, mam więc na sobie hmm... Niewiele. T-shirt, który wręcz uwielbiam, zakupiłam za pięć złociszy w lumpeksie, jest męski, delikatny w dotyku, ze świetnej jakości bawełny. Spodenki jakieś DIY, nerka - Case Closed, buty - Sinsay.


Krasnoludek.Pustynia.
Gdzie jest krzyż?
Kolczyki - House.

W sobotę wybieram się na otwarcie Muzeum Śląskiego - postaramy się oczywiście robić zdjęcia. Nie mogę się doczekać! A w niedzielę wyprawa w góry, więc kolejne piękne widoki przed Wami. 

Zobacz też

6 komentarze

 1. Bardzo podoba mi się ta Twoja nerka, moja jest trochę za mała na moje potrzeby i chyba będę musiała ją zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta jest naprawdę pojemna! Idealna w góry i na wycieczki :)

   Usuń
 2. Lubię takie nietuzinkowe miejsca, dodają klimat zdjęcią. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na www.lap-stajla.blogspot.com, u mnie post o białych inspiracjach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle super sesja z pomysłem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Odkąd zobaczyłam Twoje fotki z Kostuchny, wybieram się na ta hałdę. Ale z dzieciakami to nie tak hop siup ;). Teściowa mieszka w Piotrowicach i mam stamtąd jakieś 3 km. Może wreszcie tego lata się uda ;).
  Ciekawam bardzo, gdzie tym razem się wybraliście w góry :D!!!

  OdpowiedzUsuń