Patti Smith - muza na OFF Festivalu

aktivist.pl Nie będę przynudzać na temat tego, jacy modni ludzie pojawiają się na OFF Festivalu, bo na większości kinowych czy muzyc...

Patti, off, Katowice, festiwal, moda
aktivist.pl

Nie będę przynudzać na temat tego, jacy modni ludzie pojawiają się na OFF Festivalu, bo na większości kinowych czy muzycznych festiwali są obecni i dostarczają niezrównanego źródła inspiracji. Dla mnie na OFF-ie numerem jeden jest jednak muzyka. W tym roku koncert Patti Smith tak mną wstrząsnął, że do dziś nim żyję. Ale i tu pojawia się element modowej fascynacji. 

Jeśli nigdy wcześniej nie zetknęliście się z twórczością Patti Smith (nie wierzę...) - nadróbcie zaległości. Na OFF Festivalu zagrała cały materiał z płyty "Horses", którą wydała 40 lat temu. Czułam, jakbym cofnęła się do lat 70., to tamte koncerty przesycone były jakąś magiczną, niewytłumaczalną energią i manifestami. Wprawdzie dzisiaj niektóre hasła brzmią być może absurdalnie, nie mają takiej siły rażenia, ale zupełnie mi w wykonaniu pięknej siwowłosej Patti nie przeszkadzały. 

kidnappedculture.com


Patti oprócz ikony muzycznej jest również ikoną mody. Przynajmniej dla mnie. Kojarzycie jej rockowy styl? Jej świetne rozczochrane włosy, ubrania noszone niby niedbale, ale z ogromną nonszalancją. Zapewniam Was, że Patti nie straciła ani głosu, ani energii, ani stylu. Jest mu cały czas wierna, a całkowicie siwe włosy, długie, tylko go podkreślają. I pomyśleć, że ta kobieta o męskiej i oryginalnej urodzie wygląda tak dobrze bez grama makijażu. 

vogue.com.pl


Szkoda, że niektórzy, którzy niby tak czekali na ten występ, byli nim rozczarowani. "Oczekiwałem czegoś innego, słabe to było. W sumie to myślałem, że zaśpiewa coś innego". Czego oczekiwaliście, skoro Patti miała od początku do końca zagrać płytę "Horses", która była przełomowa w historii muzyki? I tak były cudowne bonusy. A może oczekiwaliście, że ta 69-letnia kobieta zacznie chodzić po rusztowaniach, zrobi show z migającymi światełkami albo wprowadzi świeżość do płyty w postaci tak modnej teraz elektroniki...? :-) 

rollingstone.com

Życzę Wam wszystkim, żebyście w tym wieku osiągnęli tak wiele i byli w stanie z urokiem nastolatki dawać ludziom tyle energii. 

jessedittmar.com


Zobacz też

1 komentarze