Ogród japoński we Wrocławiu

Kot w nogach pomrukuje, parująca herbata w ręku, słodkości w jej zasięgu, a w gardle ogień. Podczas choroby najlepszą terapią jest oglą...

Wrocław, atrakcje Wrocławia, Japonia

Kot w nogach pomrukuje, parująca herbata w ręku, słodkości w jej zasięgu, a w gardle ogień. Podczas choroby najlepszą terapią jest oglądanie wakacyjnych zdjęć. Powspominamy Wrocław? Chodźcie do ogrodu japońskiego. 


Jeśli planujecie wypad do Wrocławia, nie możecie pominąć Parku Szczytnickiego, w którym znajduje się ogród japoński. Zapewne będziecie chcieli się wybrać do afrykarium, więc do tego pięknego miejsca jest naprawdę rzut beretem. 


W tworzeniu parku brali udział specjaliści z Japonii. Historia sięga 1913 roku, ale prawdziwie japońskiego charakteru ogród nabrał pod koniec XX wieku. Co ważne, znajdują się tu oryginalne, pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni rośliny. 
Byłam tu w piękny słoneczny dzień, ale myślę, że każda pora roku prezentuje się tu naprawdę wyjątkowo. Ogród można jednak zwiedzać tylko od kwietnia do końca października. 


Ogród ten to połączenie kilku typów ogrodów japońskich: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty i kamienistej plaży
Zobaczycie tu okazałe drzewa, gatunki roślin azjatyckich, a w stawie sporych rozmiarów karpie. 


A na sobie mam ulubione mum jeans z lumpeksu, top z House'a, buty - F&F, plecak - Nowe Horyzonty

Zobacz też

5 komentarze

 1. Naskobie coś gryfnego. Koniecnie musze wybrac się do tych ogordów japonskich we Wrocłwawiu. Ładnie tam jest. Super zestaw. U mnie nowy post o inspiracjach z tumblera. Zapraszam na www.lap-stajla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny ten ogród chyba zapiszę to w moich przyszłych planach :D

  pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie tam, z pewnością będę pamiętała o tym miejscu, będąc we Wrocławiu

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny. Chcemy się wybrać wraz z mężem do Wrocławia (nigdy nie byliśmy) może poleci Pani coś jeszcze ? Niestety musimy dojechać pociągiem na dworzec , czy istnieje dojazd do ogrodu autobusem? Pozdrawiam serdecznie a osoba mieszkającym na Pomorzu polecam frank raj :)

  OdpowiedzUsuń