Mniej uczęszczana Jura Krakowsko-Częstochowska

Jeśli ciągnie Was np. w weekend do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, wybierzcie mniej uczęszczane rejony. Ogrodzieniec czy Bobolice są pr...

Jura, wycieczka, gdzie na jurze

Jeśli ciągnie Was np. w weekend do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, wybierzcie mniej uczęszczane rejony. Ogrodzieniec czy Bobolice są przy ładnej pogodzie oblegane przez rodziny z dziećmi, a jeśli chcecie odpocząć, to raczej w takich okolicznościach to nie nastąpi. Przynajmniej mnie krzyczące dzieci, głośna muzyka i liczne stragany nie odprężają. 

Polecam podjechać do Pilicy, powiat zawierciański, która ma naprawdę urokliwy rynek. Warto zajrzeć do zamku wybudowanego w systemie Orlich Gniazd, wokół którego znajduje się park idealny do spacerów. 

Stąd już bliziutko do spokojnych okolic, z których można wyruszyć na szlaki turystyczne. Tłumy raczej nam niestraszne. Polecam wycieczkę na zamek w Smoleniu, a raczej jego ruiny, ale naprawdę okazałe. 

Zresztą polecam odkrywać szlaki z mapą i wybierać coś spontanicznie. Cudnie po drodze napotykać jaskinie, okazałe skałki czy łąki kwiatów. 

Przy ładnej pogodzie widać góry czy odległe okolice

PilicaTakie atrakcje... :)

Zobacz też

2 komentarze

  1. Wiele ścieżek w Jurze zeszłam ... Nigdy mi sie nie znudziła :)
    A teraz za daleko , ale i tak raz w roku bywamy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Jurę. Do Podlesic jeżdżę na skałki.
    Fajne zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń