Hygge i zmiany

Szczęście. Ostatnio sporo się o tym mówi w kontekście hygge . Czyli o tym, czego tak naprawdę nie da się z duńskiego przetłumaczyć i op...


Szczęście. Ostatnio sporo się o tym mówi w kontekście hygge. Czyli o tym, czego tak naprawdę nie da się z duńskiego przetłumaczyć i opisać. Tym cieple na sercu, spokoju wewnętrznym, szczęściu. Może i moda na upodabnianie życia do mieszkańców Północy, na minimalizm, slow jest męcząca, ale uważam, że jest dobra. Po prostu. Czy jej ulegam? Tak. A zbiega się to z moim wariackim ostatnio życiem. To właśnie dlatego mnie tutaj nie ma. Tęskniłam. Szukałam hygge.

Nie lubię się uzewnętrzniać. Ale wyrzucanie z siebie słów oczyszcza. I może pokazać innym, że nie zawsze trzeba kurczowo trzymać się tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Że zmiany zawsze uczą. Dojrzałości. I pokazują, że drugi człowiek może być inny, niż się myślało. 

Czym jest dla mnie w tym momencie hygge
To moment, kiedy kotka budzi się i "atakuje" w nocy moje ruszające się stopy. Potem kładzie się na nich w taki sposób, że nie mogę się ruszyć. I śmieję się jak oszalała. I wiem, że muszę te chwile celebrować, bo za chwilę nie będą moją codziennością. 
To moment, kiedy słyszę od ludzi, że jestem wartościowym i dobrym człowiekiem, że zasługuję na wiele i można mi ufać.
To moment, kiedy wierzę w siebie i wiem, że mogę wiele. 
To moment, kiedy wiem, że całe piękne życie przede mną. A ja jestem silna i będzie tak, jak chcę. 

Wejście w nowy rok zbiegło się u mnie ze zmianami życiowymi. I wierzę, że to właśnie dobry moment na zmiany. Na potrzebne rozstania, wyprowadzki po wielu latach z miejsca, które uważało się za dom, słuchanie siebie, poznawanie inspirujących ludzi, rozmowy i spokój. Na hygge.

Wierzę, że ten spokój przyniesie też nową siłę do prowadzenia bloga. Bo przecież pisanie mnie cieszy.

A jak śpiewał mój kolega Gutek: "Taka zmiana to nie zmiana...". Czas w końcu na bycie sobą. 


Zobacz też

1 komentarze

  1. Chyba skuszę się na zakup tej książki.
    Ostatnio czytam "Hugge" duńska sztuka szczęścia - polecam :)

    Pozdrawiam Zocha
    http://www.zocha-fashion.pl/

    OdpowiedzUsuń