Co robić w zimną majówkę?

Ja właśnie rozpoczęłam swoją majówkę! Przyznam, że dzisiejsza śnieżyca skutecznie mnie do niej zniechęciła. Ale że 2017 rok to dla mnie ...

Ja właśnie rozpoczęłam swoją majówkę! Przyznam, że dzisiejsza śnieżyca skutecznie mnie do niej zniechęciła. Ale że 2017 rok to dla mnie czas pozbywania się nawyku narzekania na wszystko wokół i dostrzegania wszędzie pozytywów, mam zamiar świetnie się bawić. Co począć z zimną majówką? 

W zeszłym roku miałam dla Was 6 propozycji majówkowych. Są dla mnie jak najbardziej aktualne, ale pogoda może zniechęcać do wybrania się np. w góry. Wprawdzie mnie nie zniechęca (Zima na Babiej), ale może tym razem odpuśćmy i nie ryzykujmy. 


Co więc robić w tym roku na Śląsku?

 • Gdy za oknem deszcz i wiatr wkradający się w każdą szczelinę, powodujący nieprzyjemną gęsią skórkę, wybieracie opcję - KINO. Ja oczywiście w tym roku pojawię się na Kinie na Granicy. Od wielu lat jestem stałym bywalcem. Ten rok również zapowiada się pięknie, a wśród gości m.in. Karolina Gruszka, Arkadiusz Jakubik, Lesław Żurek, Karel Roden czy Allan Starski. Każdy, kto choć raz pojawi się w Cieszynie - wróci tu. Obiecuję. 
 • Jeśli jesteście domatorami, pozostańmy przy filmach. TUTAJ moich 10 filmów czeskich dla początkujących. Jakie filmy jeszcze mogę polecić na majówkowe wieczory?

  Lista moich 10 wybrańców:
  "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
  "Dwunastu gniewnych ludzi"
  "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna"
  "Paterson"
  "Mustang"
  "Nasza młodsza siostra"
  "Jurek"
  "Pieśń słonia"
  "Mandarynki"
  "Bazyl. Człowiek z kulą w głowie"
 • W Katowicach od 28 do 30 kwietnia odbywa się Rynek Smaków - musicie więc posilić się w food truckach. Impreza tuż pod domem, skosztuję pewnie wielu pyszności. Szama to zawsze dobry motywator, żeby się ruszyć z domu. Jak się już najecie...
 • Idźcie do pubu. To idealne miejsce na spędzanie zimnych majówkowych wieczorów. Tu lista 5 pubów, które musisz odwiedzić w Katowicach. 
 • Brzydka pogoda to idealny czas na przesiadywanie w kawiarniach z książką, odwiedzania muzeów, chodzenia na koncerty... Trochę ciepła też ma być, skorzystajcie więc z moich katowickich przewodników. 

Spędźcie ten czas kreatywnie, odpoczywajcie z głową - spanie do 13 i budzenie się z kacem to chyba średni odpoczynek? ;-) Życzę Wam, żebyście leniuchowali, ale dostarczali mózgowi odżywki.

Zobacz też

4 komentarze

 1. Ja jednak mam nadzieję, że to będzie ciepły weekend, a przynajmniej nie deszczowy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od poniedziałku liczę na słońce, od piątku do niedzieli na Śląsku raczej lipa. Ale liczę na cud ;)

   Usuń
 2. Oo nawet nie wiedziałam, że jest zjazd food trucków to dobra okazja żeby się tam wybrac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej Julka :)!!!
  Wierzę, że z Twoją kreatywnością miałaś świetną majówkę (pomimo tych niewiosennych temperatur ;)).
  My jednak pojechaliśmy w góry. Było mokro, ale... wesoło ;)... świętowaliśmy z Miśkiem 6 rocznicę ślubu :D!!!

  P.S. Serdeczne dzięki za odwiedziny :)!!!

  OdpowiedzUsuń