Skalne Miasto Teplice nad Metuji w Czechach

Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie w Karkonosze bądź do Czech, zachęcam do odwiedzenia Skalnych Miast. Nie przepadacie za wysiłk...


Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie w Karkonosze bądź do Czech, zachęcam do odwiedzenia Skalnych Miast. Nie przepadacie za wysiłkiem fizycznym, a ciągnie Was "w skały"? To właśnie idealne miejsce - spokojnym krokiem spacerowym jesteście w stanie przenieść się do innego świata. 

Ja w wakacje odwiedziłam Skalne Miasto w Teplicach nad Metuji, zachęcam też do odwiedzenia drugiego - Adršpach. Te miejsca są wyjątkowe o każdej porze roku, nie tylko latem.
Jeśli chodzenie po górach to dla Was za dużo, ale od wysiłku fizycznego nie stronicie całkowicie, to namawiam Was na tę wycieczkę.

Już na początku trasy czeka nie lada atrakcja - strażnica Strzemię. Na górę prowadzi sporo schodów, ale bez obaw, nie ma tu żadnych trudności. Stromo jest tylko przy podejściu na taras widokowy. 

Skały Teplickie stanowią najrozleglejszą część Narodowego Rezerwatu Przyrody - Skał Adrszpacko-Teplickich. Mimo tego, że wszędzie są ścieżki spacerowe, jest naprawdę dość dziko i można wędrować z głową w chmurach. Formacje skalne robią ogromne wrażenie, ich nazwy też. Na całej trasie znajdziecie tabliczki z takimi nazwami jak "Głowa Konia" czy "Ksiądz i Ministrant" - nawiązują do kształtu danej formacji :-) 

To miejsce to też świetna gratka dla wspinaczy, miałam okazję trafić na ekipę, która przygotowywała się do wspinaczki. Nie bez powodu odbywają się tu co roku Międzynarodowe Festiwale Filmów Wspinaczkowych. 

Podczas spaceru natraficie na tablice dydaktyczne, więc zabierzcie też dzieciaki.
Przeznaczcie na ten magiczny i pełen pięknych widoków spacer ok. 3,5 h.Zobacz też

1 komentarze